تقاضای مردم لسکوکلایه از استاندار گیلان

مردم  روستای لسکوکلایه طی نامه ای از محمدعلی نجفی استاندار استان گیلان خواستند تا  نسبت به گاز رسانی به روستای مزبور اقدام  مقتضی و عاجل داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستای لسکوکلایه - مردم این روستا دو سال گذشته به ازای هرخانوار با پرداخت مبلغی نسبت به زمینی که قرار است تجهیزات گازرسانی در آن مستقر شود اقدام کرده اند اما متاسفانه با گذشت این زمان هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است. دهیار سابق لسکوکلایه قبلاً اعلام کرده بود که گناه  این روستا به خاطر وسعت و بزرگی آن است  که این به نظر دلیل قانع کننده ای نمی تواند باشد.

 بر اساس این گزارش،  استانداری قبلاً مصوب کرده بود که روستاهای لسکوکلایه، سالکده، لله وجه سر، امیرکیاسر، لب دریا و لبشکا همزمان به گاز دسترسی پیدا کنند گویا روستاهای فوق به جز لسکوکلایه از این نعمت خدادادی برخوردار شده اند، این هم شاید شانس می خواست که مردم نجیب این دیار مثل خیلی جاهای دیگر نداشته اند.
خیلی جالب است روستایی با این عظمت و با این پیشینه علمی و تاریخی که 17 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده، بهترین برنج دنیا را تولید می کند ، از دیر باز تحصیل کرده های زیادی در زمینه علوم پزشکی و مهندسی تقدیم جامعه داشته اینگونه مورد بی مهری قرار می گیرد و از داشتن امکانات حداقلی گاز شهری محروم است و تمامی جوانانش به دلیل نبود امکانات روستا را ترک کرده اند و به کلان شهرها و شهرهایی نظیر کیاشهر مهاجرت کرده اند.
امسال پاییز لسکوکلایه جلوتر از همه سال رنگ زمستانی به خود گرفت و سرمای سوزناک مهمان خانه های آنان شد.
... باور بفرمایید تو این سرما  کول گرفتن کپسول گاز، دنبال بشکه های نفت گشتن، سیاه شدن دیوارها بر اثر دوده های بخاری نفتی و خیلی چیزهای دیگر زیبنده مردم با فرهنگ  و خونگرم لسکوکلایه نیست.

  
 

/ 1 نظر / 32 بازدید
محمد مؤيدي

سلام آقاي شفيعي عزيز. ضمن تقدير و تشكر از مطرح كردن اين موضوع، اميدوارم كه مسئولين محلي نيز ضمن پيگيري جدي موضوع و فشار بر مسئولان استان، اين موضوع رابه سرانجام برسانند. ناگفته نماند كه همكاري ساكنين نيز در به نتيجه رسيدن موضوع بي تأثير نيست. اين را هم بايد بدانيم كه در ايران هيچ كاري بدون پيگيري، به موقع انجام نمي شود. به قول قدما كه گفته اند "تا بچه گريه نكنه مامان بهش شير نميده" موفق باشيد.