کسی که لحظه های بیادماندنی را ثبت می کند

27 سال ثبت لحظه های بیادماندنی درمیادین ورزشی داخلی و خارجی، 10 سال عضوعکاسان کنفدراسیون فوتبال آسیا( ای اف سی)، یکی از برترین عکاسان ورزشی در بازیهای جام ملت های آسیا-  1996 امارات و سفر به اقصی نقاط کشورهای خارجی وتمامی استادیوم های داخلی تنها بخشی از افتخارات بهزاد عسگری این عکاس ورزشی معروف روستای لسکوکلایه است که در کلکسیون خاطرات اش ثبت شده است.
او گرچه کشاورزاست اما عکاسی را عاشقانه دوست دارد، بهزاد می گوید هنر عکاسی را نمی توانی شغل حسابش آوری و برای آن قیمت تعیین کنی زیرا عکاسی هنری است که به عشق و علاقه افراد بستگی دارد واگر با زندگی ات آمیخته شد دیگر محال است بتوانی از آن دل بکنی.
  وقتی بازیهای لیگ برتر فوتبال  شروع می شود بهزاد آرام قرار ندارد، او هرهفته ودر سخت ترین شرایط باید خود را  به ورزشگاههای تختی انزلی و شهید عضدی رشت برساند تا لحظه های حساس تیم های ملوان انزلی و داماش گیلان را شکار کرده و برای روز نامه های خبرورزشی و البرز ورزشی به تهران بفرستد. عکس های بیادماندنی این هنرمند لسکوکلایه ای را می توان هر هفته در پرتیراژترین رسانه های ورزشی کشور و شبکه باران گیلان شاهد بود
عربستان، سوریه،امارات، تایلند، کره جنوبی، چین، قطر، لبنان، عمان، نخجوان، مالزی و اندونزی از جمله کشور هایی هستند که بهزاد به آنجا ها سفر کرده و از میادین ورزشی و تاریخی این کشورها برای رسانه ها عکس تهیه کرده است.
 از این عکاس ماهر لسکوکلایه ای می پرسم کدامیک از سفرهایی که با تیم ملی کشور مان همراه بودی برایت خاطره انگیزتر بود، گفت: سفر به عربستان و زیارت خانه خدا بسیار زیبا بود و پس از آن حضور در جام ملتهای آسیا که در سال 1996 در امارت برگزار شد، ایران سوم آسیا شد و من بهترین عکاس میدان. بازی در سوریه هم جالب بود.تیم ملی ایران در آن بازی معروف 17 گل به مالدیو زد که شاید هیچ گاه دیگر در تاریخ تکرار نشود.
بهزاد عسگری عکاس قدر شناسی است زیرا او از کسی که بیشترین تاثیرات را در زندگی ورزشی اش داشته است یاد می کند. او به من می گوید تا یادم نرفته بنویسم هر آنچه را که از فعالیت های ورزشی ام دارم و توانستم در سفرهای خارجی حضور پیدا کنم اول لطف خدا بوده و سپس وجود ناصر احمد پور، روزنامه نگار ماهر و سردبیر سابق روزنامه های خبرورزشی، نود و البرز ورزشی، انشااله هرکجا قلم می زند پایدار باشد.
... و سر انجام از کسی که لحظه های ماندگار میادین ورزشی را از پشت لنز های دوربین خود ثبت می کند می پرسم از آرزوهای ورزشی ات برایمان بگو؛« آرزو دارم فوتبال ایران به جام جهانی برزیل صعود کند و من هم به عنوان عکاس در این رویداد بزرگ جهانی شرکت کنم.      

/ 3 نظر / 37 بازدید
پس از بهمن

یا سلام مطالب جالبی در وبلاگتان دارید استفاده کردم و از اینکه بخشی از هویت منطقه را از این طریق معرفی می کنید باید از شما سپاسگذار بود موفق باشید

پس از بهمن

یا سلام مطالب جالبی در وبلاگتان دارید استفاده کردم و از اینکه بخشی از هویت منطقه را از این طریق معرفی می کنید باید از شما سپاسگذار بود موفق باشید

فرشاد

با سلام از خوانندگان ممنون میشم آدمای مثل حاج بهزاد قدر شو بدونن به امید روز ی مردم قدر دان باشن