اولین برف نوبرانه در پاییز سرد لسکوکلایه برزمین نشست

  اولین برف نوبرانه و زمستانه جمعه چهارم آذر در پاییز سرد لسکوکلایه برزمین نشست. لسکوکلایه بدلیل شرایط اقلیمی و قرار گرفتن در حاشیه دریای خزر در این سالیان اخیر بیشتر شاهد بارندگی های شدید باران بوده است.
طی یکی،دو هفته اخیر بر اثر بارش برف پائیزی بیشتر شهرهای استان گیلان  چهره زمستانی به خود گرفته و رفت و آمد ها در محورهای شهری و برون شهری به کندی صورت می گرفت.
.شنبه این هفته مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی شهر آستانه اشرفیه بر اثر بارش برف تعطیل بود و شهرستان ساحلی بندرکیاشهر و روستا های همجوار آن از قبیل لسکوکلایه، سالکده و ... طی هفته گذشته با 102 میلیمتر بارندگی، بیشترین میزان بارش طی 72 ساعت گذشته را در بین مناطق مختلف استان گیلان داشته است .

سوز و سرمای زمستانه که امسال زودتر از همیشه مهمان ناخوانده منازل لسکوکلایه شده است  مردم این روستا را در تهیه و ذخیره سازی نفت و گازوئیل غافلگیرکرده است.

بسیاری ازخانه های لسکوکلایه بدلیل دارا بودن ایوان های بزرگ و نداشتن حفاظ های گرمایشی و از طرفی ناکافی بودن مواد سوختی سبب شده است در زمستان امسال که هنوز تشریف فرما نشده است  متحمل مشکلات و سختی های دوچندان شوند.

 

درحالی که مردم روستای لسکوکلایه از ناکافی بودن نفت و گازوئیل و نداشتن گازشهری در هوای سرد رنج می برند، مهندس سیدمهدی صادق نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال خبرنگار سایت لسکوکلایه  که یکی از آرزوی دیرینه مردم این روستا برخورداری از نعمت گاز است و این آرزو کی به تحقق خواهد پیوست، گفت: چندین روستای آستانه اشرفیه از قبیل دهنه سر سفیدرود، دستک، انبارسر، دهکا، سالکده و همچنین روستای لسکوکلایه از جمله جاهایی هستند که سال آینده عملیات گازرسانی در آنجا صورت می گیرد.

خانم اصغری  دهیار لسکوکلایه هم در گفت و گو با  این سایت خبری همین حرف را تکرار کر د و حتی اعلام نمود عملیات مقدماتی گاز رسانی در لسکوکلایه انجام شده است.

آرزو می کنیم  با همت مسئولین استان گیلان، مردم نجیب و زحمتکش روستای بزرگ لسکوکلایه سال آینده به نعمت خدادادی گاز شهری متصل شده  تا کمتر شاهد مهاجرت مردم این دیار به شهرستان بندر کیاشهر و دیگر شهرهای استان باشیم.

 

 

                                                عکس: حمیدآبنوسی

 

 

/ 0 نظر / 40 بازدید